Hakkımda

Burhan SEL, Ankara doğumlu.

Öğrenim hayatının üniversiteye kadar olan bölümünü Ankara ve Mersin’de tamamladı. Çukurova Üniversitesinden farklı yıllarda Biyolog, Sınıf Öğretmeni ve Bilgisayar teknikeri ünvanlarını aldı. Aynı üniversitenin Güzel Sanatlar Bölümünde yan alan olarak müzik eğitimini tamamladı.

Eğitim bilimleri alanında çocuk zeka gelişimi, sınıf içi eğitim modelleri, sürdürülebilir eğitim, erken dönem STEM+A eğitimi, eğitim alanında kullanılan mikro kontrolcüler; bilişim alanında eğitim materyali geliştirme, tasarımcılık, bilgisayar yazılımı; sanat alanında çocuk müzik eğitimi konularında çalışmalar yaptı. Edebiyat alanında ise çeşitli edebiyat dergilerinde öykü, deneme ve şiirleri yayınlandı, kitap editörlüğü ve yazarlığı yaptı.

Sanat, edebiyat, eğitim ve bilişimle ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı devletin birçok kademesinden plaket, teşekkür ve takdir belgeleri aldı. Ulusal ve uluslararası düzeyde ödüllü projeler hazırladı. 2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan akademik jüri tarafından “Yılın Öğretmeni” seçildi.

Devlet okulunda öğretmenliğin yanı sıra; müzikal alanda orff, piyano, keman, flüt, bağlama ve konservatuvar hazırlık  eğitmenliği; akademik alanda proje yazarlığı, mental matematik ve zeka gelişim eğitmenliği; bilişim alanında grafik, web tasarımcılık ve kodlama geliştirme; edebiyat alanında ise içerik ve kitap yazarlığı yapmaktadır.

Yabancı dillerden İtalyanca, İngilizce ve temel seviye Fransızca bilmektedir. Microsoft Teknoloji Uzmanı (MCTS) & Microsoft Yenilikçi Öğretmen Eğitmeni (MIETrainer) ünvanlarına sahiptir. Avrupa komisyonu, Avrupa okul ağı Scientix Türkiye elçisi ve Europeana Türkiye temsilcisidir.

Yayınlanmış Kitapları: Nota (Temel Müzik Eğitimi); Kemancık (Keman Metodu); 100 Derste Bağlama (Bağlama Metodu); Müzik Oyunu (Müzikal Zeka Gelişim Kitabı); Zeka Küpü (Çocuk Zeka Oyunları); Sıradan İnsanın Öyküleri (Öykü Kitabı); eTwinning Başvuru Kılavuzu (Teknik Kılavuz)