Hakkımda

Burhan SEL, Ankara doğumlu.

Öğrenim hayatının üniversiteye kadar olan bölümünü Ankara ve Mersin’de tamamladı. Çukurova Üniversitesinden farklı yıllarda Biyolog, Sınıf Öğretmeni ve Bilgisayar teknikeri ünvanlarını aldı. Aynı üniversitenin Güzel Sanatlar Bölümünde yan alan olarak müzik eğitimini tamamladı.

Eğitim bilimleri alanında çocuk zeka gelişimi, sınıf içi eğitim modelleri, sürdürülebilir eğitim, erken dönem STEM+A eğitimi, eğitim alanında kullanılan mikrokontrolcüler, FCL uygulamaları; bilişim alanında eğitim materyali geliştirme, grafik tasarımcılık, bilgisayar yazılımı, dijital içerik geliştirme; sanat alanında çocuk müzik eğitimi konularında çalışmalar yaptı. Edebiyat alanında ise çeşitli edebiyat dergilerinde öykü, deneme ve şiirleri yayınlandı, kitap editörlüğü ve yazarlığı yaptı.

Sanat, edebiyat, eğitim ve bilişimle ilgili yaptığı çalışmalardan dolayı devletin birçok kademesinden plaket, teşekkür ve takdir belgeleri aldı. Ulusal ve uluslararası düzeyde ödüllü projeler hazırladı. 2012 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulan akademik jüri tarafından “Yılın Öğretmeni” seçildi.

Devlet kurumunda öğretmenliğin yanı sıra; müzikal alanda orff, piyano, keman, flüt, bağlama ve konservatuvar hazırlık eğitmenliği; akademik alanda proje yazarlığı, eğitimde yeni yaklaşımlar ve zeka gelişim eğitmenliği; bilişim alanında grafik tasarımcılık, video kurgu ve kısa film çekimleri, teknoloji atölyesi liderliği; edebiyat alanında ise içerik ve kitap yazarlığı yapmaktadır.

Yabancı dillerden İtalyanca, İngilizce ve temel seviye Fransızca bilmektedir. Sertifikalı Microsoft Teknoloji Uzmanı (MCTS) ve Microsoft Partner (MCP) ‘dir. Aynı zamanda Microsoft Yenilikçi Öğretmen Eğitmeni (MIETrainer) ünvanına sahiptir.

Avrupa komisyonu, Avrupa okul ağı Scientix Türkiye elçisi, Europeana Türkiye temsilcisi, eSafety Label Türkiye moderatörü ve eTwinning EBA Online platformunda içerik geliştirme eğitmenidir.

SHGM Lisanslı hobi ve ticari İHA 1 Drone pilotu ve A sınıfı (Harec) Telsiz Operatörüdür.

Yayınlanmış Kitapları: Nota (Temel Müzik Eğitimi); Kemancık (Keman Metodu); 100 Derste Bağlama (Bağlama Metodu); Müzik Oyunu (Müzikal Zeka Gelişim Kitabı); Zeka Küpü (Çocuk Zeka Oyunları); eTwinning Okulu Başvuru Kılavuzu (Teknik Kılavuz); eSafety Label Hakkında Her Şey (Teknik Kılavuz); Adım Adım Europeana (Teknik Kılavuz)